Blue

Splits

7.300km 140m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 Mike Wallis PFO M50 47:47 1:12
2 David Wallis PFO M16 50:24 2:27
3 Steve Wilson PFO M35 53:18 1:33
4 Ben Crowther EPOC M21 54:17 3:56
5 George Crawford- Smith PFO M65 60:22 2:59
6 Paul Clifford MDOC M45 62:43 3:20
7 Paul Wright PFO M50 64:46 1:31
  COLOUR STANDARD      
8 John McIntosh SELOC M50 72:43 1:42
9 Richard Catlow PFO M60 75:12 3:09
10 Andrew Sidley PFO M45 78:12 3:01
11 Katy Thompson PFO W55 78:52 2:25
12 Jim Mitchell PFO M65 79:45 1:59
13 Tony Peacock PFO M65 81:35 2:35
mp Allan Yeomans PFO M50 60:42 1:37

Green

Splits

5.600km 135m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1 David Wilson LVO M35 44:00 2:01
2 Andrew Wilson PFO M16 58:37 2:46
3 Kate Bryant MDOC W55 59:37 1:45
4 Jillyan Dobby MDOC W60 60:49 2:28
  COLOUR   STANDARD    
5 Peter Ross MDOC M60 71:12 3:30
6 Debra Hoyle PFO W40 71:16 3:27

Light Green

Splits

3.500km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1 Jack Cryer PFO M12 32:38
2 Graham Horrocks PFO M50 35:32
3 Wendy Crawford-Smith PFO W60 45:17
4 Helen Price MDOC W50 45:24
5 Jake Sutcliffe PFO M14 49:48
  COLOUR STANDARD    
6 Andrew Robinson PFO M40 54:04
7 Bill Griffiths PFO M65 56:09
8 Alex Holland PFO M14 58:25
9 Phoebe Jesson PFO W14 64:18
mp Philip Ellis SELOC M60 53:00

Orange

Splits

3.100km 60m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Jack Cryer PFO M12 24:45
1 Ian Maden PFO M50 29:28
2 Paul Cryer PFO M45 30:17
3 Tom Gray PFO M55 31:25
4 Joe Butterworth BRGS M10 31:27
5 Emily Jesson PFO W16 34:52
6 Sophie Murphy BRGS W11 36:32
7 Caroline Donelan IND W50 37:49
8 Lewis Robinson PFO M12 41:26
  COLOUR STANDARD    
9 Shirley Kinder IND W40 48:05
10 Lewis Garratty PFO M12 54:48

Yellow

Splits

2.300km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1 Bethany Garraty PFO W10 22:37
2 Joel Kidd WHEETON NSCHOOL M8 24:42
3 Jack Bradley WHEATLEY LANE M8 24:54
4 Ethan Kidd WHEATLEY M7 26:38
5 Jack Brown WHEATLEY LANE M7 27:07
6 Alex Maden PFO M10 28:47
7 Rachel Smith NEWCHURCH W10 29:23
  COLOUR STANDARD    
8 Christopher Brown PFO M6 36:02
9 Leah Walther FISHER MORE W12 40:00
10 Sophie Murphy BRGS W10 41:44
11 Rosie Crowther EPOC W12 43:27
mp Max Sutcliffe BROADWAY M10 29:36

White

Splits

1.800km 40m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Bethany Garratty PFO W10 15:17
1 Maeve Logue EPOC W6 17:54
2 Evan/Rhiannon Logue EPOC M4 19:32
3 Thea Crowther EPOC W6 20:17
n/c Christopher Brown PFO M6 20:51
4 Charlotte Jesson +1 PFO W6 22:46
5 Ellie Purdy-Baker BROADWAY PRIMARY W7 23:20
6 Ben Wilson LVO   32:31
7 William Griffiths +1 PFO M2 32:51
8 Daniel Wilson +2 PFO M2 46:15
9 Charlotte Cummings +1 IND W2 49:30
  COLOUR STANDARD