Results for Gawthorpe Hall - 02-Mar-2019 - Provisional

...return to index

Course Results

Light Green

Results

3.7km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nick Barnes IND M35 37:18  
2nd John Ashton PFO M70 37:34 +0:16
3rd Adam Law IND M21 39:32 +2:14
4th Marnie Lusardi SROC W14 40:27 +3:09
5th Andrew Mort SROC M45 41:16 +3:58
6th Trevor Davis IND M50 42:00 +4:42
7th John Nuttall SELOC M70 43:37 +6:19
8th David Rose PFO M65 44:50 +7:32
9th Cate Matthew SROC W14 45:06 +7:48
n/c Tom Hodson LOC M21 45:14  
n/c Abigail Kerr LOC W21 45:21  
Light Green standard time 55:57
10th Maciek Jurewicz IND M35 69:45 +32:27

Orange

Results

2.3km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
n/c William Acklam SROC M10 25:59  
n/c Christine Acklam SROC W45 26:44  
1st Tom Hodson IND M21 27:59  
2nd Abigail Kerr LOC W21 28:05 +0:06
3rd Jim Mitchell PFO M75 29:25 +1:26
4th Clara Simcock BRGS W14 31:14 +3:15
5th Isabel Aspin BRGS W14 31:24 +3:25
6th Rachel Davis PFO W14 32:04 +4:05
7th Abigail Byefield BRGS W14 43:02 +15:03
Orange standard time 43:02
8th Amelia Dust BRGS W14 43:15 +15:16
9th Oliver Bland BRGS M12 46:01 +18:02
10th Mary Barton-Marshall PFO W75 47:25 +19:26
11th Annette Mort SROC W45 48:08 +20:09
12th Claire Daniel Louisa Powell IND W44 49:40 +21:41
13th Anna Vasey and Hannah Jones BRGS W12 67:56 +39:57
  Logan Law IND M16 m13  

Yellow

Results

1.2km 15m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st William Acklam SROC M14 10:04  
2nd Christine Acklam SROC W45 11:33 +1:29
3rd Blake Edwards + 1 MDOC M10 11:56 +1:52
4th Ariane Edwards +1 MDOC W12 13:51 +3:47
5th Anna Wilson SELOC W10 15:20 +5:16
6th Billy Cole PFO M10 17:30 +7:26
7th Angus Dust BRGS M12 17:33 +7:29
Yellow standard time 17:33
n/c Natalie Almond IND W6 20:43  
8th Michalina Osip IND W35 21:44 +11:40
9th Paula Jurewicz IND M6 21:45 +11:41
10th Bethany Rudge + Jessica Hindle PFO W12 24:49 +14:45
11th Daniel Wilson SELOC M10 39:01 +28:57
12th Christina Harrison IND W55 47:05 +37:01
13th Ann Ward IND W70 47:08 +37:04

White

Results

0.9km 15m

Pos Name Club Age Class Time Behind
n/c Anna Wilson SELOC W10 11:13  
1st Natalie Almond IND W6 12:05  
White standard time 12:05

Technical B A C

Results

4.2km

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jane Lusardi SROC W50 54:35  
2nd Andrew Wood PFO M60 64:14 +9:39

Tecnical A B C

Results

4.4km 105m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Steve Wilson SELOC M45 35:30  
2nd Joseph Murphy SROC M50 41:05 +5:35
3rd Judith Wood PFO W55 42:24 +6:54
4th Simon Sarginson BOF M55 45:26 +9:56
5th Alex Matthew SROC M16 46:39 +11:09
6th Rowena Browne SROC W55 49:11 +13:41
7th Richard Edwards PFO M55 53:02 +17:32
8th Jo Matthew SROC W45 56:33 +21:03
  John Fawcett PFO M45 m21